Nevernica

Autor: Milota Krutá | 11.4.2013 o 15:49 | (upravené 11.4.2013 o 17:04) Karma článku: 5,16 | Prečítané:  733x

Raz sa ma moja priateľka spýtala,že či som bola neverná. Moja odpoveď bola, áno bola som už neverná. A prečo? Pretože mi raz môj priateľ neskôr manžel, povedal, že som bola náročná....

Ale bola som skutočne až taká náročná? To neviem, posúďte sami. Chcela som len byt, auto a dieťa. Boli sme spolu už zopár rokov, vlastne keď tak nad tým teraz premýšlam ani neviem prečo som si ho zobrala.Neviem, naozaj nie. Pretože teraz už viem, že to nebola skutočná láska. Ale každý máme na to iný pohľad. Niekomu stačí málo. Ale kto by nechcel dnes to, čo som už napísala? Bolo to silné moja túžba po  tom, čo som chcela mať bola silná a možno to bola len túžba po spoločnosti, lebo dovtedy aj keď som bola vo vzťahu, som bola úplne sama...

Začalo to tým, že som sa stretla s mužom, ktorý mi úplne zmenil život, bol to človek, ktorý sa mi venoval a užíval si ma naplno. Boli sme veľmi dobrý kamaráti. Nikdy sme sa nejako nedohadovali ako a kde budeme spolu tráviť volný čas, proste to vždy len tak prišlo a bolo nám skvelo. Vždy keď som za ním išla tak tam bol a bol tam len a len pre mňa. Bolo to úžasné a ešte krajšie keď jedného dňa prerástlo naše kamarátstvo do priateľstva zo všetkým čo k tomu patrí (určite viete čo tým mám na mysli), boli tam ale prekážky. Veľké, a hneď niekoľko naraz - jeho žena, jeho dieťa a môj "milovaný" manžel  ... Nikdy sme si nepovedali, že sa milujeme, proste sme to cítili, zo všetkého čo sme spolu robili. Naše stretnutia, keď sme nemohli dať najavo na verejnosti svoju lásku boli bláznivé, pretože sme sa to snažili ukryť, ale zároveň to bol  pre nás aj taký adrenalín, ako nás stále držať v napätí. Vieto to tajomno, ktoré viete len vy dvaja. Ale každý to na nás videl. Každý, okrem môjho manžela a jeho ženy, ktorí to možno nechceli vidieť a nijako ani nebojovali o to, aby si nás udržali.

Nikdy som po ňom nechcela aby sa rozviedol, pretože som to nemohla spraviť tomu malému. Ale môjmu manželovi áno. Tak som sa rozviedla...Samozrejme manžel bol prekvapený, ale všetko prebehlo normálne a velmi formálne. On sa nikdy nerozviedol, a ja som nechcela aby náš vzťah ďalej pokračoval. Hovorila som si, že to bude lepšie, že s tým musím prestať. Predsa nechcem byť tá, ktorá niekomu rozbije rodinu.

Tak som sa z jeho života vytratila. Chcela som sa vrátiť, ale nemohla som. Chcela som byť tá, ktorá to vydrží, tá ktorá to v sebe udrží a potlačí to, že som stratila všetko na čom mi záležalo. Ale nebolo to tak, v podstate som ho nikdy nestratila. I keď tie dva mesiace, čo som sa mu neozývala a on mi volal, boli pre mňa strašné.

Jedného dňa som sa u neho zjavila, ani neviem kam a prečo som tam išla. Zrazu som sa len tak ocitla u neho medzi dverami...Bolo to vzrušujúce ale zároveň veľmi mätúce vidieť ho tam znova stáť. Bola som ako prykovaná, nezmohla som sa ani na jedno slovo. Len som mu povedala, že som späť a on sa ma nikdy na nič nepýtal.Nikdy sa ma nespýtal prečo a už vôbec mi nič nevyčítal. Túto kapitolu sme uzavreli a nikdy potom sa už nič také nezopakovalo. Iba sme si dali spolu kávu, bez slov. Proste vôbec sme si nepovedali, že sa milujeme, že k sebe prechovávame tie najkrajšie a najvrelšie city. Lebo sme sa obaja báli, aby si nerozbil rodinu, lebo sme obaja jeho syna tiež veľmi milovali. A nechceli sme dopustiť, aby vyrastal v neúplnej rodine.

Vždy ma to mrzelo a asi aj vždy bude, možno na seba budeme čakať ešte veľmi dlho a možno už sa nikdy znova nedáme dokopy, ale bolo to najkrajšie obdobie môjho života a vôbec sa necitím ako nevernica, pretože keby áno, tak by som mala výčitky svedomia a nikdy by som to nezažila. Preto by som Vás chcela všetkých poprosiť, aby ste nikomu nepovedali,alebo nevyčítali, že je nevernica, pokiaľ neviete skutočný príbeh ktorý sa za tým tajomstvom skrýva. Každý by sme sa mali najprv pozrieť sami na seba. A ako sa to hovorí? Choď kameňom ak si bez hriechu ?

Od tej doby, som nikomu nevyčítala že je neverný, len som ho opustila a povedala som si, že to bude pre neho aj pre mňa lepšie, lebo skutočnej láske nedokážete byť neverný...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Čo všetko sa stalo, aby zo Sagana bola superstar

Začínal na sestrinom bicykli, teraz zarába milióny ročne.


Už ste čítali?